Metody TCM niosą pomoc w walce z koronawirusem

Metody TCM niosą pomoc w walce z koronawirusem

Tradycyjna medycyna chińska oferuje pomoc w walce z nowym wirusem.
Jak podaje Xinhuanet, medycyna zachodnia oferuje ważne środki podtrzymujące życie, podczas gdy metody TCM koncentrują się na poprawie stanu fizycznego i układu immunologicznego u pacjentów. Zalecany plan leczenia TCM obejmuje wiele receptur ziołowych ukierunkowanych na gorączkę, silny kaszel, utratę apetytu, nudności, wymioty, biegunkę, duszność i zmęczenie.
Okazuje się, że pacjenci z łagodnymi objawami wirusa wykazali wyraźną poprawę po leczeniu metodami TCM, a dla pacjentów w stanie krytycznych leczenie metodami TCM zmniejszyło wysięk w płucach, ustabilizowało nasycenie tlenem krwi oraz zmniejszyło wspomaganie oddychania i stosowanie antybiotyków.

Jak powiedział specjalista Chińskiej Akademii Nauk Tong Xiaolin “Leczenie nielekowe, takie jak bańki, akupunktura to kolejna metody TCM, które mogą pomóc pacjentom w bardziej efektywnym powrocie do zdrowia po wypisaniu ze szpitala”.

Należy pamiętać, że Tradycyjna Medycyna Chińska nigdy nie przegapiła ani jednej walki z epidemiami w historii Chin. Za każdym razem dostarczono sporo wystarczających dowodów na to, jak metody TCM pomagały w leczeniu chorób epidemicznych, takich jak ospa, czy wirus SARS.

Więcej informacji na: http://www.xinhuanet.com/english/2020-02/18/c_138796123.htm