PROGRAM BEZPŁATNEJ OPIEKI DIETETYCZNEJ W OKRESIE PANDEMII

PROGRAM BEZPŁATNEJ OPIEKI DIETETYCZNEJ W OKRESIE PANDEMII

Oferta

Oferta programu bezpłatnej opieki dietetycznej w okresie pandemii realizowanego przez TCM Center jest skierowana do osób zmagających się z problemem nadwagi lub otyłości wywołanych na skutek pandemii. W ramach programu oferujemy konsultację dietetyczną, a także 3-miesięczną pełną opiekę dietetyczną (wizyty kontrolne, jadłospisy, badania analizatorem składu ciała). W czasie trwania promocji uczestnik programu odbywa konsultację raz w miesiącu, a także jest w ciągłym kontakcie z dietetykiem w razie jakichkolwiek wątpliwości. Zalecenia żywieniowe będą dopasowane indywidualnie, w zależności od obecnego stanu zdrowia.

Czym jest nadwaga i otyłość?

Otyłość stanowi jedno z największych wyzwań XXI wieku dla służby zdrowia. Wśród mieszkańców Unii Europejskiej aż 30–70 proc. ma stwierdzoną nadwagę, a 10–30 proc. otyłość. Zarówno nadwaga jak i otyłość cechują się nieprawidłową oraz nadmierną kumulacją tkanki tłuszczowej. W dużej mierze są to skutki zbyt wysokiego spożycia energii (dodatniego bilansu kalorycznego) i siedzącego trybu życia utrzymujących się przez pewien okres czasu. Otyłość może być wtórna do innych chorób (np. zespołu Cushinga) lub stanowić skutek uboczny przyjmowanych leków (np. przeciwdrgawkowych). Otyłość jest wypadkową wielu czynników – genetycznych, behawioralnych, środowiskowych i społecznych.

Kiedy odbędzie się pierwsza konsultacja dietetyczna?

Konsultacja dietetyczna odbędzie się w terminie ustalonym podczas rejestracji.

Założenia programu

 • REJESTRACJA

W ramach projektu „Program bezpłatnej opieki dietetycznej dla klientów TCM Center w okresie pandemii” zapraszamy zainteresowane osoby do zgłoszenia chęci uczestnictwa w projekcie i rejestracji. Naszą opieką zostaną objęte 3 grupy wiekowe 20-25 lat (5 osób), 40-45 lat (5 osób) i 60-65lat (5 osób). Termin rejestracji zgłoszeń upływa 30/06/2021.

 • Jeśli posiadasz aktualne wyniki badań krwi (morfologia, poziom glukozy, profil lipidowy) -> weź je ze sobą!
 • Przed pierwszą wizytą stwórz osobisty dzienniczek żywieniowy, w którym opisz co zjadłeś i wypiłeś w ciągu ostatnich 3 dni
 • Dzień wcześniej unikaj intensywnych ćwiczeń fizycznych, gdyż wysiłek z nimi związany może sprawić, że odczyt z analizatora składu ciała będzie nieprecyzyjny
 • 12 godzin przed wizytą unikaj kawy i alkoholu, a 3 godziny przed wizytą najlepiej w ogóle niczego nie jedz ani nie pij

 

 • PIERWSZA WIZYTA

W trakcie konsultacji dietetycznej dietetyk:

 • Przeprowadzi krótki wywiad żywieniowy
 • Wykona analiza składu ciała
 • Omówi z pacjentem wyniki pomiaru
 • Przedstawi pacjentowi ogólne zalecenia żywieniowe

Po pierwszej konsultacji dietetycznej klient otrzymuje wynik i raport uzyskany z badania analizy składu ciała, a także indywidualny dwutygodniowy lub miesięczny jadłospis oraz zalecenia żywieniowe.  Ustalany jest również cel na najbliższe 3 miesiące.

Zdjęcie przedstawia analizator składu ciała SONKA SK-X9L, który jest wykorzystywany do badania analizy składu ciała.

 • WIZYTY KONTROLNE

Wizyty kontrolne odbywają się 1 raz w miesiącu i trwają zazwyczaj około 30 minut.

Podczas wizyty kontrolnej:

 • Zostanie wykonane badanie analizy składu ciała oraz wykonanie pomiarów antropometrycznych
 • Dietetyk odpowie na Twoje pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości
 • Zostanie wykonana aktualizacja zaleceń żywieniowych

Czym jest analizator składu ciała? Dlaczego warto z niego korzystać?

Metoda bioimpendacji elektrycznej bazuje na różnicy w przewodzeniu prądu elektrycznego w środowisku wodnym i tłuszczowym. Analizator składu ciała (w tym model Sonka SK-X9L) wykorzystuje elektrody do przesyłania prądu elektrycznego o niskim natężeniu przez nasze ciało. Badanie BIA polega na zmierzeniu impedancji, czyli oporu elektrycznego tkanek naszego organizmu. Badanie to dostarczy nam w szybki, wiarygodny, bezpieczny i skuteczny sposób informacji związanych z oceną analizy składu naszego ciała.Dzięki temu uzyskujemy wiele ważnych informacji wykorzystywanych w dietoterapi np. wskaźnik BMI, zawartość procentowa masy mieśniowej i tkanki tłuszcowej czy wiek metaboliczny pacjenta.

Efekty

Nadrzędnym celem naszego programu jest zadbanie o poprawę stanu zdrowia i samopoczucia naszych pacjentów. Pierwsze efekty powinny się pojawić po okresie około 3 tygodni, natomiast w pełni będzie można zobaczyć efekty i ocenić skuteczność programu po 3 miesiącach. Efekty na jakie mogą liczyć uczestnicy programu to przede wszystkim redukcją masy ciała, szczególnie tkanki tłuszczowej, zmiana nawyków żywieniowych oraz kontrola spożywanych posiłków.

Kontakt

TCM Center

Ul. Bujaka 15, 30-611 Kraków

Tel: 500 839 119

E-mail: kontakt.tcm.iclb@gmail.com

www.tcmcenter.pl