Centrum Fizjoterapii i Masażu

Fala Uderzeniowa

Fala Uderzeniowa jest wytwarzana pod ciśnieniem w specjalnie przeznaczonym do tego aparacie, a następnie zaaplikowaniu jej do ciała przez specjalną głowicę przy pomocy impulsów. Dzięki dużym skoncentrowaniu fala trafia dokładnie w konkretne miejsce, oddziałując wyłącznie na chore tkanki. Leczenie Falą Uderzeniową należy do jednych z najbardziej skutecznych metod zwalczania przewlekłego bólu związanego z układem ruchu. Zaleca się wykonuje się przeważnie 5-6 zabiegów, które trwają kilka minut. Rehabilitacja powinna opierać się na regularnych seriach wykonywanych raz lub dwa razy w tygodniu zgodnie z zaleceniami lekarza lub fizjoterapeuty. Jest zabiegiem bezinwazyjnym i w większości przypadków bezbolesny. W zależności od rodzaju schorzenia, jego zaawansowania, a także indywidualnej wrażliwości na bodźce może pojawić się niewielki dyskomfort bólowy. Zabieg ten jest dobrze tolerowany nawet przez pacjentów wyjątkowo wrażliwych na ból, można zrobić przerwę pomiędzy zabiegami, a każdy z nich jest coraz mniej bolesny.

 

Pracujemy na aparacie IMPACTIC M firmy Astar

Efekty działania Fali Uderzeniowej

Wskazania do zastosowania leczenia Falami Uderzeniowymi

Przeciwwskazania do stosowania leczenia Falami Uderzeniowymi

Możliwe powikłania po stosowaniu fal uderzeniowych

Większość symptomów zniknie w ciągu kilku minut lub godzin po zabiegu.

Fala Uderzeniowa jest obecnie jedną z najlepszych metod stosowaną w leczeniu chronicznego bólu związanego z układem ruchu. Terapia Falą Uderzeniową przynosi ogromną ulgę już nawet po jednym zabiegu, ponieważ działa głównie przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie.

Co to jest Fala Uderzeniowa?

Zabieg polega na wytworzeniu fali pod ciśnieniem w specjalnie przeznaczonym do tego aparacie, a następnie zaaplikowaniu jej do ciała przez specjalną głowicę przy pomocy impulsów. Dzięki bardzo dużym skoncentrowaniu fala trafia niezwykle dokładnie w konkretne miejsce, oddziałując wyłącznie na chore tkanki. Tak więc leczenie falą uderzeniową należy do jednych z najbardziej skutecznych metod zwalczania chronicznego bólu związanego z układem ruchu. Warto pamiętać o tym, że terapia obejmuje przeważnie 5-6 zabiegów, które trwają średnio kilka minut. Rehabilitacja powinna opierać się na regularnych seriach, dlatego wykonywane są raz lub dwa razy w tygodniu, zgodnie z zaleceniami lekarzy.

Wiele osób zastanawia się, czy Fala Uderzeniowa boli. Jest to zabieg bezinwazyjny i w zdecydowanej większości przypadków bezbolesny. W zależności od rodzaju schorzenia, jego zaawansowania, a także indywidualnej wrażliwości na bodźce może jednak pojawić się niewielki dyskomfort. Leczenie falą uderzeniową jest bardzo dobrze tolerowane nawet przez pacjentów wyjątkowo wrażliwych na ból, zawsze jednak można zrobić przerwę pomiędzy zabiegami, a każdy z nich jest coraz mniej bolesny.

Przeciwskazań do rehabilitacji z jej wykorzystaniem jest niewiele, ale należy ich bezwzględnie przestrzegać. Obejmują one zaawansowaną osteoporozę, terapię sterydami oraz choroby związane z krzepnięciem krwi. Przeciwskazania to także aktywna choroba nowotworowa i przebyty zawał serca w ostatnich trzech miesiącach. Zabiegi należy również przełożyć, jeśli przechodzimy właśnie infekcję i gorączkujemy.

Warto pamiętać o tym, jak bezpieczną metodą jest Fala Uderzeniowa – skutki uboczne występują bardzo rzadko. Wśród nich można wymienić lekkie zaczerwienienie miejsca, które miało styczność z falą, niewielki obrzęk, uczucie drętwienia i mrowienia, a także zawroty głowy. Wszystkie należy zgłosić osobie wykonującej zabieg.

Najczęstsze Pytania

 • Czym jest Fala Uderzeniowa w kontekście fizjoterapii?

  Fala Uderzeniowa to mechaniczna fala dźwiękowa o wysokiej energii, stosowana w fizjoterapii do leczenia różnych schorzeń mięśniowo-szkieletowych.

 • Jak działa terapia Falą Uderzeniową?

  Terapia Falą Uderzeniową polega na aplikacji impulsów fal dźwiękowych o wysokiej energii na obszar ciała dotknięty urazem lub schorzeniem. To może stymulować procesy naprawcze, poprawiać przepływ krwi i zmniejszać ból.

 • W jakich warunkach medycznych może być zastosowana terapia Falą Uderzeniową?

  Terapia Falą Uderzeniową jest często stosowana w leczeniu przewlekłych schorzeń mięśniowo-szkieletowych, takich jak zapalenie ścięgien, ostrogi piętowe, czy zespoły bólowe kręgosłupa.

 • Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania terapii Falą Uderzeniową?

  Tak, istnieją pewne przeciwwskazania, takie jak ciąża, obecność nowotworów, zaburzenia krzepnięcia krwi czy infekcje w obszarze leczenia. Przed zastosowaniem terapii Falą Uderzeniową zawsze warto skonsultować się z lekarzem.

Dokonaj Rezerwacji

Przeglądaj dostępne terminy i wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim planom.

Przejdź na górę