Centrum Fizjoterapii i Masażu

Kinesiotaping

Kinesiotaping, czyli plastrowanie dynamiczne, jest to zabieg polegający na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi, kolorowymi plastrami, głównie w celu złagodzenia bólu, ale również aby zapobiec kontuzjom lub ich rozwojowi. W związku z tym kinesiotaping jest bardzo popularny w sporcie zarówno zawodowym jak i półprofesjonalnym.

Wskazania do kinesiotapingu:

Przeciwwskazania do kinesiotapingu:

Najczęstsze Pytania

  • Czym jest kinesiotaping w kontekście fizjoterapii?

    Kinesiotaping to forma fizjoterapii polegający na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi, kolorowymi plastrami, głównie w celu złagodzenia bólu, ale również aby zapobiec kontuzjom lub ich rozwojowi. Ten zabieg jest całkowicie bezbolesny, przyjemny.

  • Jak należy ściągnąć taśmy/plastry?

    Najlepiej jest ściągnąć plastry pod prysznicem lub przy kąpieli, żeby się namoczyły i łatwiej schodziły. Po usunięciu plastra mogą zostać jeszcze resztki kleju, które najlepiej schodzą namoczonym wacikiem z octeniseptem lub skinseptem. Przez chwile może utrzymywać się zaróżowiona skóra, która będzie chwilowo podrażniona zabiegiem usuwania plastra.

  • W jakich przypadkach zaleca się stosowanie kinesiotapingu?

    Kinesiotaping jest zalecany w łagodzeniu bólu, zapobieganiu kontuzjom, poprawie sprawności mięśni i stawów, zmniejszeniu obrzękom, po operacjach i zabiegach chirurgicznych, leczenie zwichnięć i skręceń stawów, uszkodzenia mięśni i więzadeł, wzmocnienie sprawności i zmniejszenie ryzyka kontuzji.

  • Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do kinesiotapingu?

    Tak, istnieją pewne przeciwwskazania, takie jak uczulenie na klej zastosowany w plastrach, trudno gojące się rany, świeże rany, podczas innych zabiegów fizjoterapeutycznych, w których plaster będzie przeszkadzać.

Dokonaj Rezerwacji

Przeglądaj dostępne terminy i wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim planom.

Przejdź na górę