Centrum Fizjoterapii i Masażu

Prądy Kotza

Zabieg ten polega na precyzyjnym wywołaniu skurczów głębiej położonych włókien mięśniowych. Docierają do głębiej położonych warstw skóry i zakończeń nerwowych w mięśniach.

Wskazania do prądów kotza

Przeciwswskazania do prądów kotza

Najczęstsze Pytania

 • Czym są prądy Kotza w kontekście fizjoterapii?

  Prądy Kotza to forma fizjoterapii, która polega na precyzyjnym wywołaniu skurczów głębiej położonych włókien mięśniowych. Docierają do głębiej położonych warstw skóry i zakończeń nerwowych w mięśniach.

 • Jakie są główne korzyści zdrowotne wynikające z prądów Kotza?

  Prądy Kotza mogą przynieść korzyści, takie jak zmniejszenie bólu, poprawa krążenia krwi, redukcja obrzęków, przyspieszenie gojenia się tkanek, redukcja stanów zapalnych i relaksacja mięśni.

 • W jakich przypadkach zaleca się stosowanie prądów Kotza?

  Prądy Kotza są zalecane w przypadku urazu, zwichnięcia lub złamania kończyny, po zabiegach chirurgicznych i operacjach, w celu wzmocnienia siły mięśniowej, w przypadku neuropatii lub niedowładów nerwowych.

 • Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do prądów Kotza?

  Tak, istnieją pewne przeciwwskazania, takie jak ropne stany zapalne i owrzodzenia skóry, zakrzepowe zapalenie żył, nowotwory, metalowe implanty w ciele, rozrusznik serca. Przed rozpoczęciem prądów Kotza zawsze warto skonsultować się z wykwalifikowanym fizjoterapeutą.

Dokonaj Rezerwacji

Przeglądaj dostępne terminy i wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim planom.

Przejdź na górę