Centrum Fizjoterapii i Masażu

Sonoterapia

Działanie ultradźwięków wywołuje liczne nieodwracalne lub utrzymujące się stosunkowo długo efekty. Terapeutyczne następstwa działania ultradźwięków zależą w dużej mierze od zdolności tkanki do pochłaniania energii. Absorpcji energii ultradźwiękowej towarzyszy wydzielanie się ciepła. Stosowanie ultradźwięków wywołuje swego rodzaju mikromasaż elementów tkanek, powodując lokalne przekrwienia i zmiany limfatyczne korzystne w terapii niektórych schorzeń np. reumatycznych. Warto pamiętać, że ultradźwięki w rehabilitacji również przynoszą bardzo dobre rezultaty. Ich skuteczność polega na oddziaływaniu poprzez skórę na głębiej położone struktury naszego ciała w celu uzyskania efektów terapeutycznych. Tak więc ultradźwięki zapewnią nam ulgę w bólu, będą również stymulowały komórkowe procesy naprawcze. Dzieje się tak poprzez wywołanie zjawisk fizjologicznych poprzez działania termiczne (cieplne) oraz atermiczne (głównie mechaniczne).

Wskazania do stosowania ultradźwięków

Przeciwwskazania do stosowania ultradźwięków

Pracujemy na aparacie Combo Physio GO 701 l firmy Astar

Warto pamiętać, że ultradźwięki w rehabilitacji również przynoszą bardzo dobre rezultaty. Ich skuteczność polega na oddziaływaniu poprzez skórę na głębiej położone struktury naszego ciała w celu uzyskania efektów terapeutycznych. Tak więc ultradźwięki zapewnią nam ulgę w bólu, będą również stymulowały komórkowe procesy naprawcze. Dzieje się tak poprzez wywołanie zjawisk fizjologicznych poprzez działania termiczne (cieplne) oraz atermiczne (głównie mechaniczne).

Ultradźwięki w rehabilitacji

Nie od dzisiaj wiadomo, jak czasem długotrwałym procesem bywa rehabilitacja. Ultradźwięki jednak pomogą nam w walce z naszymi dolegliwościami i bólem, przez co przyśpieszą nasz powrót do dobrego samopoczucia i możliwie jak najlepszej sprawności. Ultradźwięki w rehabilitacji wspomagają procesy regeneracyjne uszkodzonych tkanek, leczą przykurcze i obrzęki o charakterze limfatycznym, a także choroby zwyrodnieniowe, czyli jedne z najczęstszych wskazań do rehabilitacji. Niezależnie więc, czy cierpisz na przewlekłe dolegliwości, czy też doznałeś kontuzji, ultradźwięki w Twoim mieście będą niezwykle pomocne. My zapraszamy do naszego gabinetu w Krakowie!

Najczęstsze Pytania

  • Czym charakteryzuje się sonoterapia w kontekście zastosowania ultradźwięków w rehabilitacji?

    Sonoterapia wykorzystuje ultradźwięki w celu stymulowania procesów regeneracyjnych, zmniejszania bólu i leczenia różnych schorzeń mięśniowo-szkieletowych. Działanie ultradźwięków powoduje mikromasaż tkanek, co może skutkować lokalnym przekrwieniem i zmianami limfatycznymi.

  • Jakie są główne wskazania do stosowania ultradźwięków w rehabilitacji?

    Wskazania do stosowania ultradźwięków obejmują blizny i bliznowce, bóle mięśniowe, chorobę Raynauda, krwiaki podostrze i przewlekłe, obrzęki podostrze i przewlekłe, zapalenie pochewki ścięgna, stany zapalne stawów, RZS, skręcenia oraz zapalenie kaletki.

  • Jakie są przeciwwskazania do stosowania ultradźwięków w rehabilitacji?

    Przeciwwskazania do stosowania ultradźwięków to m.in. choroba nowotworowa, ostre objawy zapalne, zaawansowane zwapnienie naczyń, zakrzepowe zapalenie żył, zaburzenia krzepnięcia krwi, zmiany skórne w przebiegu chorób zakaźnych, rozrusznik serca, obecność metalu w miejscu zmian chorobowych, ciąża oraz okolica nasad kości u dzieci.

  • Jak ultradźwięki wspomagają procesy regeneracyjne i rehabilitacyjne w organizmie?

    Ultradźwięki działają termicznie i atermicznie, co przyczynia się do stymulacji procesów regeneracyjnych. Poprzez oddziaływanie na tkanki, ultradźwięki mogą łagodzić ból, redukować obrzęki, leczyć przykurcze i wspomagać leczenie chorób zwyrodnieniowych, przyspieszając tym samym powrót do sprawności i dobrej kondycji pacjenta w trakcie rehabilitacji.

Terminarz

Przeglądaj dostępne terminy i wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim planom.

Przejdź na górę