W naszej ofercie masaż Gua Sha

W naszej ofercie masaż Gua Sha

Od dzisiaj znajdziecie w naszej ofercie masaż Gua Sha wykonywany przez specjalistów Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Poniżej informacje co to jest, jak się go wykonuje i w czym pomaga.

GUA SHA to tradycyjna, starożytna chińska technika uzdrawiająca. GUA – oznacza w języku chińskim skrobać, SHA – oznacza w języku chińskim czerwoną wysypkę. W ogólnym tłumaczeniu GUA SHA to skrobanie skóry ciała aż do jej zaczerwienia.

GUA SHA usprawnia krążenie krwi i limfy, a także wspomaga usuwanie związków toksycznych z organizmu. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, a także rozluźnia spięte mięśnie oraz bóle stawów. Może również pomóc w poprawie jakości snu oraz podnieść sprawność fizyczną i psychiczną.

 

Masaż ten wykonuje się używając specjalnych narzędzi. Są to różnego rodzaju płytki wykonane ze zwierzęcych rogów (baraniego, bawolego) lub z jadeitu czy też nefrytu. Wcześniej ciało należy nasmarować specjalnymi olejkami.

Efekt leczniczy polega na wytworzeniu podczas masażu lokalnego ciepła, czego objawem jest zaczerwienie skóry. Rozgrzane partie ciała zostają pobudzone do intensywnej pracy i regeneracji chorych tkanek.

Po zabiegu nie należy od razu brać kąpieli ani używać jakichkolwiek maści, czy kosmetyków. Nie wskazane jest opalanie ciała dopóki na skórze widoczne są zaczerwienienia.